Jednorožci-obrázky

20. ledna 2009 v 21:02 | Vlkouš |  Jednorožci

Legenda o jednorožci

Legend o jednorožcích je mnoho,ale v jednom se shodují-jednorožci jsou nádherné bytosti,které mají kouzelné schopnosti.Jsou tu prý už odedávna.Jedna z legend vypráví,že tu byli před dinosaury.Po příchodu dinosaurů jednorožci prchli do skal a dinosauři se tak stali páni světa.Mezitím se jednorožci usadili u horského jezera a učilis se astronomii a astrologii.Jedna klisna,Asia spatřila budoucnost.Na Zem brzy dopadne meteorit!!!A tak se taky stalo.Vše živé na Zemi, včetně dinosaurů umíralo.Jenom jednorožci,kteří včas uprchli na jinou planetu se zachránili.Po zániku života na Zemi se vrátili a opět se stali pány světa.Jednorožci byli Asii tak vděční za záchranu života,že po ní pojmenovali světadíl-Asii.Zanedlouho Asie porodila klisničku-Sisi.Sisi se vyznala v astronomii, a tak když měl na Zemi dopadnout meteorit,využila nových technologií a meteorit odklonila. Nechtěla,aby se po ní jmenoval světadíl.Pouze si přála,aby byl jeden světadíl pojmenován Austrálie. Když se objevili první lidé,jednorožci jim nabídli místo pro bydlení. Ale lidé se časem rozšířily po celém světě. Už nebyli jen dobří lidé,ale byli i zlí lidé. A ti se snažili získat jednorožčí rohy kvůli jejich magickým schopnostem. Ale nechtěli jen jejich rohy.Chtěli i jejich krev,díky které by získali nesmrtelnost a krásu. Proto se jednorožci schovali do hor,kam se lidé báli chodit. Jednorožce poté spatřil jen málokdo. Pouze panna s čistým a nezištným srdcem jej mohla spatřit. Bylo jí dopřáno si nádherného tvora si pohladit a někdy jí jednorožec dovolil,aby se na něj posadila. To se pak oba proháněli pustým lesem a jediné,co slyšely byl tlukot jejich sdcí a vítr,který se proháněl kolem nich...
Bájný roh
Roh má údajně přinášet nadlidskou sílu,nesmrtelnost,krásu,moc,kouzelné schopnosti a neporazitelnost. A jak takový roh jednorožci vyroste? Když klisna malého jednorožce porodí je bez rohu.Až po 2 dnech se na čele objeví skvrna,která značí umístění rohu. Po 4 dnech začíná růžek pomalu růst. Zhruba kolem 1 roku roh doroste a objeví se kouzelná moc.
Popis: Jednorožec je popisován jako tvor podobný antilopě, či koni. Podle některých legend je jednorožec lychokopytník, ale ve většině z nich se uvádí,že je to sudokopytník.
Báje a mýty: Zmínky o jednorožcích najdeme nejenom v mytologii národů kolem Středozemního moře,ale i v čínských bájích. I když se popisy liší, ve většině z nich je jednorožec popisován jako jemný, křehký sudokopytník podobný lani, antilopě nebo koni. Barva se většinou různí dle popisu. Objevuje se ale i zelená. Také je jednorožec vždycky popisován jako jemné zvíře,které by nikomu neublížilo. Svojí vůli ale dokážou prosadit.
Setkání s jednorožcem: O setkání s jednorožcem vypráví mnoho legend. A dříve, než to změnili křesťané mohl jednorožce potkat kdokoli. Tedy nejenom panna, ale třeba i matka 5 dětí. Jednorožce prý potkal i Alexandr Veliký, Caesar a Čingischán.
Láska: Pokud se do sebe dva jednorožci zamilovali,byli spolu a byli si věrní až do smrti. Pokud ale byla láska pouze ze strany jednoho jednorožce a byla neopětována,jednorožec odešel. Proháněl se potom v noci po lukách.
Rozmnožování: Ač se to zdá neuvěřitelné, jednorožci se rodí z vajec. Matka snese vždy jen jedno vejce, které hlídá 24 hodin denně. Klisnu i vejce hlídá otec,který je v této době trochu agresivní. Vejce roste a když dosáhne správné velikosti,vyklube se malé jednorožčátko. Není velké jako hříbě,ale roste rychleji. Ve dvou letech zcela dozpívá. Matka své mládě nikdy neopustí!

Černý jednorožec

Černý jednorožec je symbolem válek,bolesti a zla. Jsou agresivní vůči lidem, Elfům...Používají je čarodějové jako dopravní prostředek.
,,Možná jsou krásní,ale mají černá srdce..."
jednorožec
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama